Szanowni Pasażerowie,
Od 1 grudnia 2024 r. wchodzi w życie nowa taryfa opłat i nowy regulamin.
Wprowadzenie nowej taryfy związane jest z rozszerzeniem obszaru funkcjonowania sieci komunikacyjnej GPA o powiat warszawski zachodni (o gminy Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Leszno i Kampinos).
Nowe rodzaje biletów
Wprowadzone zostają nowe bilety GMINNE:
– ważny po terenie Gmin Izabelin i Stare Babice;
– ważny po terenie Gminy Kampinos;
– ważny po terenie Gminy Leszno;
– ważny po terenie Gminy Łomianki;
– ważny po terenie Gminy Ożarów Mazowiecki.
Ponadto zmieniona została nazwa jednego z biletów. Dotychczasowy bilet „BŁOŃSKO-BARANOWSKI” będzie biletem GMINNYM ważnym na obszarze dwóch gmin: Błonie i Baranów.
Wprowadzone zostają nowe bilety MIEJSKIE:
– ważny po terenie Miasta Łomianki;
– ważny po terenie Miasta Ożarów Mazowiecki.
Ponadto, w związku z planowanym od 1 stycznia uruchomieniem nowych przystanków dla linii 15, 23 i 45 na terenie miasta Podkowa Leśna wprowadzony zostaje nowy bilet MIEJSKI:
– ważny po terenie miasta Podkowa Leśna.
Powiększa się zakres ważności biletu MIĘDZYGMINNEGO. Bilet ten ważny będzie we wszystkich liniach GPA na obszarze trzech powiatów – grodziskiego, pruszkowskiego i warszawskiego zachodniego.
Dla każdej z ww. stref biletowych (dla każdego rodzaju biletu – MIĘDZYGMINNEGO, GMINNEGO i MIEJSKIEGO można będzie zakupić bilet jednorazowy oraz bilet miesięczny (ważny na dany miesiąc kalendarzowy).
Na wszystkich liniach obowiązują ulgi ustawowe. Wykaz ulg i osób uprawnionych zamieszczamy w Taryfie opłat.
Rozszerzenie samorządowych ulg dla pasażerów linii GPA
Wprowadzone zostają nowe SAMORZĄDOWE ULGI DLA PASAŻERÓW:
BEZPŁATNE PRZEWOZY dla Dzieci i Młodzieży
Przysługuje Uczniom Szkoły Podstawowej oraz Dzieciom odbywającym obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, na podstawie ważnej Legitymacji Szkolnej lub w przypadku Dzieci poniżej 10. roku życia na podstawie ustnego oświadczenia dot. wieku, na terenie Gmin Brwinów, Podkowa Leśna i Izabelin we wszystkich liniach oraz na całej trasie linii: 55, 64, 65, 66, 68 i 69.
HONOROWANIE WARSZAWSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ – OFERTA Warszawa+
Przysługuje Osobom posiadającym imienny bilet długookresowy (co najmniej 30-dniowy) ważny w dowolnej Strefie biletowej ZTM Warszawa, na podstawie ważnego w momencie przejazdu biletu zakodowanego na warszawskiej karcie miejskiej, na liniach 41, 42 (na terenie gmin Kampinos i Leszno), 43 (na terenie gmin Kampinos i Leszno), 44, 60, 61, 62, 65, 96, 97 i 98.
HONOROWANIE BILETÓW MIESIĘCZNYCH SOCHACZEWSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ – OFERTA Sochaczew+
Przysługuje Osobom posiadającym imienny bilet okresowy (30-dniowy) ważny w komunikacji miejskiej Sochaczew, na podstawie ważnego w momencie przejazdu biletu, na wszystkich liniach GPA na terenie gminy Kampinos.
Zmiany w sprzedaży biletów miesięcznych w okresie wprowadzania nowej taryfy
Sprzedaż biletów miesięcznych na nowe linie w powiecie warszawskim zachodnim rozpocznie się od 1 grudnia 2024 r.
Sprzedaż biletów miesięcznych na styczeń 2025 r. rozpocznie się od 1 stycznia 2025 r.
Biletów miesięcznych na styczeń nie będzie można zakupić w grudniu. Wszystkie punkty sprzedaży biletów miesięcznych pod koniec grudnia będą zamknięte. Od 20 do 31 grudnia zablokowana będzie także możliwość zakupu biletów przez stronę internetową i w biletomatach.
Sprzedaż biletów miesięcznych na styczeń zostanie uruchomiona w biletomatach oraz przez stronę internetową już 1 stycznia 2025 r., natomiast w stacjonarnych punktach sprzedaż będzie prowadzona w dniach 2, 3 i 7 stycznia 2025 r. (w trzech pierwszych dniach roboczych miesiąca).
W związku z ograniczeniami w sprzedaży biletów miesięcznych na styczeń informujemy, że bilety miesięczne zakupione na grudzień 2024 r. ważne będą do 7 stycznia 2025 r. w granicach strefy biletowej.
Bilety jednorazowe sprzedawane są wyłącznie przez kierowcę w autobusach.
Do kwietnia 2025 r. na liniach 41, 42, 43, 44, 96, 97 i 98 wprowadzona zostanie możliwość płatności kartą za bilety jednorazowe. O uruchomieniu tej formy płatności będziemy Państwa informować.
Nowy regulamin
1 grudnia 2024 r. wprowadzony zostaje nowy regulamin przewozu, w którym uszczegółowiono zasady przewozu rowerów, hulajnog oraz urządzeń transportu osobistego (UTO). W celu zapewnienia czystości wewnątrz pojazdów wprowadzono zakaz spożywania napojów, lodów i jedzenia.
Szczegóły nowych zapisów:
Podróżny, który posiada bilet na przejazd ma prawo przewiezienia ze sobą bezpłatnie: roweru, hulajnogi zwykłej, hulajnogi elektrycznej lub urządzeń transportu osobistego (UTO).
Przewóz roweru, hulajnogi zwykłej, hulajnogi elektrycznej lub urządzeń transportu osobistego (UTO) dozwolony jest:
a) pod warunkiem umieszczenia w pojeździe tak, aby nie powodowały zagrożenia zdrowia innych pasażerów, uszkodzenia pojazdu i nie zagrażały bezpieczeństwu ruchu;
b) w miejscu dla osób poruszających się na wózkach lub wózków dziecięcych.
- Pasażer przewożący rower, hulajnogę lub UTO obowiązany jest do zwolnienia tego miejsca na każde żądanie pasażera poruszającego się na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym i opuszczenia pojazdu.
- W przypadku wejścia do pojazdu osoby na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym obsługa autobusu może żądać opuszczenia pojazdu przez pasażera przewożącego rower, hulajnogę lub UTO.
- W sytuacji opuszczenia autobusu w trakcie podróży na jednym z przystanków w związku z koniecznością ustąpienia miejsca dla osoby na wózku inwalidzkim lub miejsca na wózek dziecięcy, podróżującemu z rowerem, hulajnogą lub UTO na podstawie biletu jednorazowego przysługuje zwrot 100% należności ceny nabytego przez podróżnego biletu jednorazowego, w formie reklamacji.
c) gdy całkowita liczba pasażerów w autobusie, na przystanku na którym pasażer wsiada z rowerem, hulajnogą lub UTO, nie przekracza zarejestrowanej dla danego pojazdu liczby miejsc siedzących, a jeżeli liczba pasażerów przekracza ww. liczbę to po uzyskaniu zgody kierowcy.
Zabronione jest przewożenie rowerów z wspomagającym napędem elektrycznym.
Taryfa opłat | Regulamin przewozów |
---|---|